Kaisa Tamkivi:

“Vali mind ka uue,

ühinenud Anija ja

Aegviidu valla

volikokku!”

Kes ma olen?

Olen Anija valla elanik aastast 2008 ja siinse vallavolikogu liige viimased neli aastat. Peame Vikipalu külas abikaasa ja nelja lapsega meie esivanemate talu, naudime siinset imelist loodust, rahu ja vaikust, aga ka lähedust Tallinnale. Oma kodukandi elu edendamiseks olen heade naabritega asutanud külade ühenduse “Soodlast Kõrveni”, käima lükanud Anija Mõisa taastamise, juhtinud kaks aastat valla Hannijöggi segakoori, käivitanud sõpradega valla ja kodanike koostöö Anija Lüliti programmi näol.

Mida ma tahan muuta?

Tõsi, olen rohkem kui korra endalt küsinud, miks ma seda teen. Ma ei tee seda soovist olla võimul, mind ei huvita positsioon. Ka oma aega võiksin kasutada muule kui volikogu materjalide läbi töötamisele.

Mind motiveerib see, et saan anda oma panuse oma koduvalla paremaks muutmiseks. Mulle meeldivad uuenduslikud ja “kastist väljas” lahendused. Tahan, et Anija vald oleks koht, kus probleemkohti lahendatakse julgete otsustega ning ei kardeta olla esimesed. Kindlasti on mugav otsustada juba läbi proovitud lahenduste kasuks, kuid tihti ei toimi need nii hästi, kui loodetakse aga julgust midagi uut ja eripärast välja pakkuda ei ole. Mina usun, et Anija vald on just uute ja võibolla esialgu pisut hullumeelsena näivate lahenduste katsetamiseks. Me ei peaks tegutsema nii nagu teised ees teevad vaid olema ise teerajajad.

Näiteks võiksime olla esimsed, kes võtavad kasutusele jagamismajandusele rajaneva ühistranspordi süsteemi või hakata arendama oma koole kui kogukonna keskusi. Teen ettepaneku algatada valla töötajate ja allasutuste juhtide arenguprogramm.

Mida ma tahan teie esindajana ära teha?

Koduteed sõidetavaks

Koos abilistega õnnestus meil kaks aastat tagasi korda teha Härmakosu tee, mis tänaseks on tolmuvaba ning erinevalt paljudest teistest Anija valla teedest – läbitav ka sügisel ja kevadel.

Minu eesmärgiks on samasse olukorda viia ka teised külakeskused, et valla tee ääres elamine ei tähendaks automaatselt madalamat elukvaliteeti. See tähendab ligikaudu 50km külakeskustesse toovaid teid, mis on loodetavasti nelja aasta pärast musta katte alla viidud.

Anija mõisa arendus

Anija mõisa arengusse olen panustanud nii kogukonna liikmena, mõisa juhina, rentnikuna, nõukogu liikmena ja vallavolikogu liikmena. Minu põhimõtteks on, et kõiki asju saab teha, ka piiratud vahenditega.

Tänaseks on vahendeid juurde hangitud, kontserdisaaliks ehitamist ootab mõisa ait, väljavahetamist peahoone kütte- ja elektrisüsteem. Samal ajal tahan hoolitseda selle eest, et mõisa suurim vara – sinna panustavad ja seda külastavad inimesed, saaksid sealt endiselt  kustumatuid elamusi.

Uus Anija ja Aegviidu ühendvald

Mul on hea meel, et Aegviidu ja Anija valla liitumise algus on läinud hästi – otsus, nimi, liitumisleping ja nende juurde käivad esindajate läbirääkimised möödusid sõbralikus õhkkonnas ja tulemuslikult.

Peale valimisi algab aga valdade sisuline liitmine, mis on juba oluliselt keerulisem ülesanne, millele me keegi veel lahendusi ei tea. Usun, et territooriumilt suure ja paljukultuurse Anija valla inimestel on palju õppida looduslähedaselt ja efektiivselt majandatud Aegviidult ning vastupidi. Kuidas tagada, et 1+1 oleks 3 ja mitte 1,5, et valla poolt elanikele osutatud teenused oleksid rikkalikumad ja paremini kättesaadavad, et meie haridusvõrk oleks tugev, et  uus vald on Eesti suuruselt teine omavalitsus vähemalt rongipeatuste osas – kuidas me saame parandada oma elanike ligipääsu ühistranspordile?

Kindlasti hoolitsen selle eest, et lahendused neile küsimustele oleksid tasakaalustaud meie erinevate külade ja asulate vahel.

 

Kehra turuplats korda

Viimaste aastatega on Kehra turuplats muutunud meie perele üheks peamiseks põhjuseks, miks laupäeva hommikul linna sõita. Maitsvad singid, värsked leivad, värsked juurviljad ja kalad – kaubavalik on väikelinna turu jaoks juba väga hea.

Väljaehitamist tahab veel turuplats ise – tänastel müüjatel ei ole võimalik kasutada peale aukliku asfaldiplatsi muud vallapoolset abi. Ehitame korralikud letid ja katusealused, muudame platsi sügiseti läbitavaks ka ilma kummikuta, rajame kauni turuväljaku!

Valla ametnike koolitamine

Neli aastat tagasi volikogus tööle asudes võtsime Anija Ühendusega oma selgeks sihiks vallaametnike suhtumise olulise parandamise vallaelanikesse. Keegi ei tohtinud saada vastust “EI”, kui ta läks vallamajja oma murele lahendust otsima, vaid pidi alati tulema tagasi teda rahuldava tulemusega.

Tänaseks ei ole me seda veel saavutanud – minu hinnangul seetõttu, et Eesti tasemel tippjuhte ei õnnestu meil valla asutustele palgata. Järelikult peame töötama nende inimestega, kes meil on.

Plaanin aidata neid tublisid inimesi, kes on valmis vallas rasket tööd tegema, ning panustada koolitusse, et parandada nende erialast- ja juhtimiskompetentsi.

Võta ühendust

 

Kaisa Tamkivi

Anija vallavolikogu liige

 

Helista: 56634636

Kirjuta: kaisatamkivi@gmail.com